Giszowianki, giszowianie – zapraszamy na pierwszy spacer!

gisz
www.giszowiec.info
Giszowianki i giszowianie zapisujcie się na niedzielny spacer po dzielnicy! 11 czerwca czerwca startujemy o godz. 15.00 sprzed głównego wejścia do Miejskiego Domu Kultury, czyli dawnej Gospody.
 
Stamtąd ruszymy odkrywać na nowo historię najciekawszych miejsc. Nie tylko tę najdawniejszą, ale również bardziej współczesną – pełną Waszych wspomnień, opowieści rodzinnych i ciekawostek. Sprawdzimy m.in. skąd wziął się jeleń w przedszkolu, gdzie do dziś gra się w szkata, jak można było się schłodzić nie mając lodówki, gdzie dawniej trzymano chacharów, skąd można było wyruszyć w darmową podróż i co było giszowieckim odpowiednikiem dzisiejszego Facebooka (kaj sie łaziło na klachy). Naszym przewodnikiem będzie Paweł Grzywocz, giszowiok od urodzenia, miłośnik osiedla-ogrodu. Uwielbia odkrywać ślady przeszłości i przywracać pamięć o miejscach, które dawno już nie istnieją.
Łączy swoją fascynację historią Giszowca z pasją do nowych technologii, prowadząc już prawie od 20 lat stronę internetową giszowiec.info 
Cykl spacerów jest częścią działań w ramach starań o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029.
 
Skip to content