Wśród kukurydz na Tauzenie

tauzen-1

Jesteście z Tauzena albo chcecie poznać jego historię?

Biuro ESK zaprasza Was na spacer z cyklu „Podziel się dzielnicą” na Osiedle Tysiąclecia. Kiedy? 24 czerwca, o godz. 11:00. Start spod tamtejszego Młodzieżowego Domu Kultury.

Mamy nadzieję, że w trakcie wycieczki podzielicie się z nami opowieściami związanymi z życiem dzielnicy lub szczególnymi dla Was bliskich miejscami. Czekamy zarówno na obecnych, jak i dawnych mieszkańców.

Każda historia jest dla nas ważna i będzie stanowić wkład w proces przygotowywania mapy, w której uwzględnione zostaną istotne punkty dziedzictwa materialnego, a także opowieści, emocje i wspomnienia związane z Twoją Dzielnicą!

Podczas spaceru po Tauzenie sięgniemy do początków osiedla, cofniemy się w niedaleką przeszłość i porozmawiamy o tym, czy miejsce to spełnia założenia wzorcowego terenu pod kątem rozwiązań technicznych i przestrzennych.

Będzie to również okazja, aby z nieco innej perspektywy spojrzeć na funkcje użytkowe poszczególnych obiektów, a także poznać walory znajdujących się w obrębie Tysiąclecia terenów zielonych.

Na spacer w szczególności zapraszamy osoby, które pamiętają budowę osiedla lub dalsze etapy jego rozbudowy i powstanie Kukurydz, jak również te, które na tutejszych zielonych terenach spędzały część wolnego czasu. Zachęcamy także nowych mieszkańców, aby wspólnie z nami spędzili ten czas i podzielili się swoimi wrażeniami związanymi z tym obszarem Katowic.

Naszym przewodnikiem będzie Barbara Bańska.

Na spacery obowiązują zapisy telefoniczne: 32 609 03 32 lub 32 609 03 21 (od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-17.00) lub za pośrednictwem formularza: https://bit.ly/PodzielSieDzielnicaZapisy

Projekt realizowany jest z udziałem środków finansowych z budżetu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Cykl spacerów jest częścią działań w ramach starań o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029.

Galeria zdjęć ze spaceru TUTAJ. 

Skip to content