26.06.2023
KATOWICE 
 KTW II KONFERENCJA PRASOWA ZAPOWIEDŹ 158 URODZIN MIASTA KATOWICE 
MARCIN KRUPA 
MROZU (ŁUKASZ MRÓZ) 
GRUBSON (TOMASZ IWANCA)
2023
FOT - ARKADIUSZ ŁAWRYWIANIEC
© ARKADIUSZ ŁAWRYWIANIEC
+48602108563
mail: areklawry@interia.pl
www.areklawrywianiec.com

Mrozu i Grubson będą odpowiedzialni za kolejną odsłonę koncertu urodzinowego Katowic. Imprezę plenerową Urodzin Miasta „Kocham Katowice” zaplanowano na 9 września w Strefie Kultury. Wstęp wolny. Organizatorem wydarzeń jest instytucja Katowice Miasto Ogrodów. 

Unikatowa formuła koncertów „Kocham Katowice” została wprowadzona w 2018 roku. Polega ona na tym, że co roku powierza się wybranemu artyście kierownictwo artystyczne nad specjalnym, jednorazowym koncertem poświęconym Miastu Katowice. Kilkadziesiąt tysięcy gości każdego roku w Strefie Kultury lub Katowickim Parku Leśnym oraz liczne relacje prasowe i pochlebne recenzje są najlepszym dowodem na to, że taka formuła urodzinowych koncertów się sprawdza. 

– Poprzednie kolaboracje artystów realizujących urodzinowe koncerty wspominamy do dzisiaj, dlatego pozostawiamy formułę i zapraszamy do roli dyrektora artystycznego wyjątkowy duet. Łączymy ze sobą artystów z dwóch zupełnie innych muzycznych światów. Wierzę, że Mrozu i Grubson, wraz z zaproszonymi przez siebie gośćmi, przygotują wyjątkową muzyczną ucztę z okazji 158 urodzin Katowic – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – W tym roku urodzinowy koncert wraca do Strefy Kultury. Ta przestrzeń świetnie sprawdza się przy organizacji tego typu wydarzeń jak festiwale czy koncerty – dodaje prezydent.

Liderami artystycznymi koncertu Urodzin Miasta „Kocham Katowice” będą dwaj muzycy należący do różnych, z pozoru nieprzystających światów, ale silnie zakorzenionych w Katowicach. Katowice są mekką rapu i bluesa. Dlatego postanowiono złączyć ze sobą topowego przedstawiciela rapu z topowym muzykiem rhytm and bluesowym w Polsce. 

Ten pierwszy to producent, raper, wokalista GrubSon. Każdy jego koncert to prawdziwe muzyczne wydarzenie, i to nie tylko dla tych, którzy kojarzą go tylko z hip-hopem.  Jego albumy zdobywały tytuły złotych i platynowych płyt.  Jako pierwszy pobił rekord YouTube’a, gdzie jego piosenka „Na Szczycie” jako pierwszy utwór hip-hopowy zdobyła ponad 100 mln wyświetleń!

Mrozu to z kolei, zdaniem krytyków, „najgorętsze obecnie zjawisko polskiego popu”, o czym świadczy zdobycie w tym roku aż 5 Fryderyków, a więc nagród polskiej branży muzycznej! Ten producent muzyczny i kompozytor łączy blues, soul i rock’and’roll. Jest zdobywcą wielu muzycznych nagród, a jego przeboje takie jak „Nic do stracenia” czy „Jak nie my to kto” zna cała Polska. Nic dziwnego – jego utwory wyróżnia ogromna energia, jakościowe bity i melodie, które bardzo łatwo wpadają w ucho i zostają ze słuchaczami na długie miesiące. Do tego każdy koncert Mroza to niezwykłe muzyczne widowisko i dawka szaleństwa, zarówno na scenie, jak na widowni. 

Mrozu i Grubson należą do czołówki polskiej sceny muzycznej i mogą się pochwalić licznymi kolaboracjami m.in. w ramach koncertów Męskie Granie, w Katowicach będą współpracować ze sobą po raz pierwszy!

– Przygotujemy specjalny set muzyczny. To będzie niezapomniane show! Pojawią się wspaniali goście, tacy jak Małgorzata Ostrowska, Zalia, Kuba Badach i inni – mówił w trakcie konferencji prasowej zapowiadającej koncert „Kocham Katowice” Grubson. – Ja pojawię się na koncercie Grubsona, Grubson pojawi się u mnie. Będzie pełno bluesa, funku, soulu i hip-hopu. Musicie tam być! – dodał Mrozu.

Wielkie muzyczne święto – Urodziny Miasta „Kocham Katowice” to nie jedyna atrakcja w związku z przypadającą 11 września 158 rocznicą nadania Katowicom praw miejskich. Z tej okazji w dniach 1-17 września na katowickim Rynku  odbędzie się Jarmark Urodzinowy. Dodatkowo w programie obchodów przewidziano oczywiście Uroczystą Sesję Rady Miasta oraz odsłonięcie popiersia Franciszka Pieczki w Galerii Artystycznej.

Skip to content