Na kolejny spacer zapraszamy Was na Dąb. A może Domb? Nad tym będziemy się zastanawiać i jak zawsze słuchać opowieści mieszkańców.
 
Każda historia jest dla nas ważna i będzie stanowić wkład w proces przygotowywania mapy, w której uwzględnione zostaną istotne punkty dziedzictwa materialnego, a także opowieści, emocje i wspomnienia.
 
Zbiórka przy wieży wyciągowej w Silesia City Center, 09.07, godz. 15:00
 
Podziel się dzielnicą, podziel się Dębem! Prześledzimy najstarsze oraz najnowsze historie. Sprawdzimy: gdzie znajdują się stare szyby kopalniane, gdzie znajdował się folwark i czy w mieście może być ulica Wiejska?
Dąb to jedna z najstarszych części Katowic, przez wiele lat rozwijała się samodzielnie. Powstała w cieniu kopalń, hut i biedaszybów, które przez lata wyznaczały kierunek rozwoju dzielnicy. Baildon, Kleofas, Gottwald, Agnieszka, Pieler, SCC – te hasła brzmią jak zaklęcia do otwarcia skarbca z historiami dzielnicy.
Podczas spaceru wydobędziemy najciekawsze opowieści i nadamy im nowe życie. Naszym przewodnikiem będzie Tomasz Kiełkowski.
Spacery realizowane są z udziałem środków finansowych Metropolia GZM.
 
Cykl spacerów jest częścią działań w ramach starań o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029.
 
Na spacery obowiązują zapisy telefoniczne: 32 609 03 32 lub 32 609 03 21 (od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-17.00) lub za pośrednictwem formularza: https://bit.ly/PodzielSieDzielnicaZapisy
 
Skip to content