Drodzy mieszkańcy i mieszkanki Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii! Bardzo zależy nam, abyście byli współtwórcami naszej aplikacji o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029.

To będzie nasze wspólne święto, które potrwa cały rok i powinno zostać wypełnione wydarzeniami, na które oczekujecie i na których Wam zależy. 

Z tego powodu przedłużamy ponownie termin składania propozycji do aplikacji #ESK2029. Macie czas do 20 lipca! 

Jesteśmy przekonani, że Wasze propozycje przyczynią się do wzbogacenia programu wydarzeń, jaki chcemy przygotować oraz społecznej integracji wokół tego ważnego projektu. 

Z tego powodu procesowi przygotowywania wniosku towarzyszą konsultacje z animatorami i animatorkami kultury prowadzone w poszczególnych podregionach metropolii, szerokie badania społeczne oraz spacery po dzielnicach Katowic. 

Chcemy, aby była to nasza wspólna opowieść o lokalnym dziedzictwie, bogactwie i różnorodności regionu. 

Propozycję do programu ESK Katowice GZM 2029 może zgłosić każdy, niezależnie od wieku czy pochodzenia. Ważne, aby promowała ona kandydaturę Katowic i GZM do Europejskiej Stolicy Kultury 2029. 

Swoje pomysły do programu ESK Katowice GZM 2029 możecie nam przekazywać w różnoraki sposób:  

– poprzez system zgłoszeń online na stronie ESK: https://katowicegzm2029.eu/zglos-swoj-pomysl/,

– poprzez połączenie wideo z tłumaczeniem PJM,

– w biurze ESK Katowice GZM 2029 (Plac Sejmu Śląskiego 2), znajdującym się na parterze po lewej stronie korytarza (oszklony boks) – dni i godziny otwartych konsultacji: https://katowicegzm2029.eu/otwarte-konsultacje/

Wasze koncepcje trafią pod obrady Rady Konsultacyjnej. Autorki i autorzy wybranych propozycji zostaną zaproszeni do współtworzenia programu ESK Katowice GZM 2029. 

 

 

Skip to content