Siódmy spacer - Welnowiec-Józefowiec!

To będzie już siódmy nasz spacer w poszukiwaniu dawnych i współczesnych opowieści o dzielnicach Katowic. 29 lipca 2023 zapraszamy Was do wycieczkę po Wełnowcu-Józefowcu, o którym pierwsze wzmianki pochodzą z XVII wieku.
 
Dzięki płytko zalegającym pokładom węgla kamiennego ten początkowo rolniczy obszar szybko zyskał przemysłowy charakter, a pierwsza kopalnia powstała tu pod koniec XVIII wieku.
 
Znaczną część naszego spotkania poświęcimy początkom i rozwojowi przemysłu na tym terenie. Porozmawiamy między innymi o Kopalni „Waterloo”, Zakładach Hohenlohego i Kopalni „Caroline”. W trakcie spaceru odwiedzimy również tereny zielone, odkryjemy historie kolonii robotniczych, a także porozmawiamy o sporcie i ważnych dla mieszkańców miejscach znajdujących się na terenie dzielnicy.
 
Spojrzymy w przeszłość, aby porozmawiać o tym jak Wełnowiec-Józefowiec zmienił się zarówno na przestrzeni kilku stuleci, jak i kilku ostatnich lat.
Start spaceru: 15.00.
Miejsce zbiórki: skrzyżowanie ulicy Józefowskiej i Słonecznej (przy cmentarzu). Naszym przewodnikiem będzie Edward Grządziel.
 
Na spacery obowiązują zapisy: 32 609 03 32 lub 32 609 03 21 (od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-17.00) lub: https://bit.ly/PodzielSieDzielnicaZapisy
Skip to content