Program "Spójnik!" - komisja konkursowa

Tym razem przedstawiamy członkinie i członków naszej komisji konkursowej, która oceni złożone przez Was propozycje do programu „Spójnik!”. Przypominamy, nabór wniosków trwa do 19 września br., a do zgarnięcia jest 5 000 zł brutto na projekt. 

Michał Kluczewski – dynamiczny manager, praktyk zarządzania. Blisko 20 lat zaangażowany był w rozwój biznesowy wielu dużych podmiotów gospodarczych. W latach 2015 – 2019 zarządca Miejskiego Ośrodka Kultury w Sławkowie, gdzie realizował z powodzeniem autorską koncepcję funkcjonowania i rozwoju placówki, przyjmując za główny cel stworzenie nowoczesnej instytucji kultury, otwartej i wrażliwej na dialog z otoczeniem. Misję tę kontynuuje obecnie jako dyrektor ośrodka, koncentrując się na wprowadzaniu innowacji i tworzeniu angażujących programów kulturalnych. Aktywny członek Rady Dyrektorów Muzeów Zagłębia Dąbrowskiego. Prywatnie miłośnik nowych technologii i klasycznej brytyjskiej motoryzacji.

Karolina Kulak – mieszkanka Katowic, absolwentka kulturoznawstwa i szkoły zarządzania Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Od ponad osiemnastu lat pracownik instytucji kultury, a od dwunastu lat kierownik – instruktor filii nr 1 Miejskiego Domu Kultury „Szopienice-Giszowiec” w Katowicach. Realizatorka różnych projektów grantowych, inicjatyw lokalnych, organizatorka wielu wydarzeń kulturalnych m.in.: koncertów, wystaw, spektakli, konkursów, przeglądów itp. Miłośniczka kina autorskiego, podroży i fotografii.

Monika Kustra-Polak – pedagog, nauczyciel akademicki, specjalista ds. animacji kultury i koordynator projektów w Gminnym Ośrodku Kultury w Pilchowicach. Posiada duże doświadczenie w pozyskiwaniu środków na realizację projektów. Wiatru w żagle dodaje jej praca z młodzieżą oraz działania z lokalną społecznością. Odpoczywa wyłącznie aktywnie – spacerując po górach, biegając lub jeżdżąc na rowerze.  

Joanna Lorenc – od 2019 roku dyrektor Bieruńskiego Ośrodka Kultury, wcześniej  wieloletnia nauczycielka języka polskiego w szkole podstawowej i gimnazjum. Założycielka i reżyserka młodzieżowej grupy teatralnej „Fantom”, a od dziesięciu lat również grupy półprofesjonalnej – „Teatr dla Dorosłych”, wystawiającej spektakle na Śląsku. Działaczka społeczna, Społeczny Opiekun Zabytków w Bieruniu. W jej zainteresowaniach leży również kultura i religia żydowska, czego wyrazem były warsztaty dla mieszkańców na cmentarzu żydowskim oraz lekcje i spotkania np. z rabinem z Katowic.

Jakub Zorzycki – pochodzi z rodziny górniczej, przywiązany do lokalnej tradycji i kultury. Absolwent Politechniki Śląskiej na Wydziale Organizacji i Zarządzania. Od ponad 20 lat związany z Zespołem Pieśni i Tańca „Mały Śląsk” z Radzionkowa. Przez ponad 13 lat tancerz i solista zespołu. Od 2013 roku jego kierownik – za jego kadencji zespół udał się na tournée do Meksyku, występował w Korei Południowej i w Chinach. Obecnie zastępca dyrektora Centrum Kultury „Karolinka” w Radzionkowie. W roku 2022 był koordynatorem projektu Budżetu Obywatelskiego „Werci się robić do bajtly”, którego celem było przeprowadzenie warsztatów traktujących o kulturze Górnego Śląska w 10 wybranych szkołach i przedszkolach powiatu tarnogórskiego, gdzie dzieci mogły poznać zwyczaje, tradycje, tańce i piosenki z regionu w którym mieszkają. Jeden z głównych aktorów występujących w widowisku muzycznym „Górnośląska Barbórka”, zrealizowanym pod koniec 2022 roku w Centrum Kultury „Karolinka”. Fragment widowiska, został dołączony do wniosku o objęcie Barbórki, jako Niematerialne Dziedzictwo Kulturowe UNESCO. 

 

Skip to content