Wracają spacery z cyklu "Podziel się dzielnicą"!

Kontynuujemy spacery po Katowicach, grając jednocześnie o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029.

Po trzynastu spacerach zrealizowanych w ubiegłym roku, również w tym planujemy poznawanie katowickich dzielnic w towarzystwie ich mieszkanek i mieszkańców. Od kwietnia będzie można do nas dołączyć w trakcie wędrówek po ulicach Bogucic, Zawodzia, Koszutki czy Brynowa. Nie ominiemy również Śródmieścia, które poznamy w trakcie spaceru tematycznego.

Liczymy na obecność oraz aktywny udział mieszkanek i mieszkańców poszczególnych dzielnic! Istotą naszych partycypacyjnych spacerów jest poznawanie historii poszczególnych części miasta nie tylko z perspektywy przewodnika, ale również osób tam mieszkających.
Dołączcie zatem do nas i opowiedzcie o tym jak wasze najbliższe otoczenie zmieniało się na przestrzeni ostatnich lat, a może i dziesięcioleci. Wspólnie odkryjmy postaci i miejsca ważne dla życia dzielnic, a także porozmawiajmy o obszarach istotnych w kontekście historycznym oraz o tych, które aktualnie pełnią role ośrodków życia kulturalnego i społecznego.

To jednak nie wszystko – przed nami nowa możliwość rozmowy, jaką będą klachy. Do udziału w spotkaniu mającym na celu rozpoznanie lokalnego dziedzictwa zaprosimy mieszkanki oraz mieszkańców jednej z południowych dzielnic Katowic. Również tu mamy nadzieję na wymianę opowieści oraz wspólną naukę o historii i współczesności tej części miasta.

“Podziel się dzielnicą” to unikalna okazja, aby wspólnie zastanowić się nad tym, jak opowiadać o swojej okolicy. Przyjdźcie zatem i podzielcie się swoimi historiami, bez względu na to jak długo mieszkacie (lub mieszkaliście) w danej części Katowic.

Więcej o idei naszych spacerów poczytacie TUTAJ

Na najbliższy spacer zapraszamy Was w niedzielę 14 kwietnia do Bogucic. Miejsce zbiórki to dawny wiadukt kolejowy nad ul. Markiefki (z napisem KWK Katowice). Naszym przewodnikiem będzie Przemysław Piwowarczyk. Start o godz. 11.00.

Kolejna wycieczka – 21 kwietnia – obejmie Brynów. Spotykamy się przy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych (ul. św. Huberta). Po dzielnicy oprowadzi nas Michał Dzióbek. Start: godz. 11.00.

Zapisy na spacery: reazerwacja@miasto-ogrodow.eu, telefonicznie: 32 609 03 21/32 lub za pomocą formularza online

Skip to content