Open cal artystyczny - teraz do 22 kwietnia!

Poszukujemy realizacji artystycznych, które były tworzone w przestrzeni miejskiej Katowic. Również takich realizacji, które interpretowały, kadrowały i obrazowały przestrzeń lub angażowały mieszkańców i mieszkanki miasta. Przedłużamy termin składania propozycji do 22 kwietnia 2023! 

Zależy nam w szczególności na twórczości czytelnie korespondującej z przestrzenią miejską lub społecznością lokalną. Nie stawiamy żadnych warunków formalnych, zapraszamy do podzielenia się z nami dokumentacją projektu w formie reprodukcji, zdjęć, skanów lub screenów.

Wierzymy, że przestrzeń miejska Katowic mogła z różnych powodów znaleźć się w polu różnorodnych działań twórczych. Nieśmiało zakładamy, że w Państwa archiwach znajdują się fragmenty naszego miasta.

Wybrane realizacje chcielibyśmy wykorzystać w projekcie publikacji aplikacyjnej Katowic i Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii do konkursu Europejska Stolica Kultury 2029. Naszym celem jest stworzenie katalogu współczesnych realizacji artystycznych, których formalną częścią są przestrzenie kojarzone z Katowicami i z mieszkańcami Katowic.

W pierwszej aplikacji posłużyliśmy się obrazami śląskich prymitywistów, którzy przedstawiali Katowice i koloryt życia w tej górniczej przestrzeni miejskiej. Do drugiego wniosku szukamy współczesnych realizacji artystycznych, które zestawione ze sobą, stworzą narrację pasującą do treści publikacji; dadzą pełny oraz aktualny obraz naszego miasta.

Wybrane realizacje zamieścimy w aplikacji konkursowej ESK 2029, a osoby, których realizacje zostaną zamieszczone w aplikacji otrzymają wynagrodzenie za udostępnienie realizacji,

W ramach projektu ESK 29 planujemy także zorganizować problemową kuratorską wystawę zbiorową, której przedmiotem będą wybrane realizacje zgłoszone w ramach open call. Będziemy informowali Państwa o statusie tego projektu

Projekty prosimy zgłaszać do końca dnia 22 kwietnia 2024 roku.

Jeżeli zdecydujesz się na wzięcie udziału w open call:

Wypełnij prosty formularz zgłoszeniowy (link). Każda osoba może zgłosić maksymalnie 5 realizacji w formie: zdjęć, screenów lub skanów

Po wypełnieniu formularza wyślij do nas e-mail z załączonymi realizacjami na adres: opencall@katowicegzm2029.eu

Zatytułuj e-mail: (twoje) nazwisko imię open call

Opisz każdy plik w takim formacie: nazwisko_imię_tytuł

liki nie powinny przekraczać 10 MB

Szczegóły TUTAJ

W przypadku pytań prosimy o kontakt:  biuro@katowicegzm2029.eu 

Skip to content