Archiwistyka społeczna - zapraszamy na warsztaty!

„Zbieramy historie – łączymy dziedzictwo” to tytuł warsztatów z archiwistyki społecznej, na które zapraszamy 27 i 28 maja do Miasta Ogrodów.

Dwa bezpłatne warsztaty, które przeznaczone są dla przedstawicieli i przedstawicielek instytucji kultury i organizacji pozarządowych z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, organizujemy we współpracy z Centrum Archiwistyki Społecznej!
 
Terminy warsztatów do wyboru: 27 i 28 maja 2024 roku w godzinach od 10.00 do 14.00
Miejsce: Katowice Miasto Ogrodów (pl. Sejmu Śląskiego 2)
 
W trakcie warsztatów:
–> dowiesz się, jak działają archiwa społeczne;
–> poznasz najciekawsze projekty z całej Polski, które opierają się na współpracy
z lokalną społecznością;
–> poznasz metody nagrywania wywiadów historii mówionej;
–> nauczysz się podstaw opracowania zbiorów.
 
 
Prowadząca:
Adriana Kapała – historyczka i archiwistka. Koordynatorka edukacji i historii mówionej w Centrum Archiwistyki Społecznej Prowadzi webinaria, szkolenia, koordynuje spotkania w instytucjach kultury, które są zainteresowane rozpoczęciem tworzenia/ wspierania archiwów
społecznych. Wcześniej pracowała w Fundacji Ośrodka KARTA, gdzie m.in. koordynowała projekty historii mówionej. Od roku 2022 pełni funkcję wiceprezeski Polskiego Towarzystwa Historii Mówionej. W ramach studiów w Szkole Doktorskiej Nauk Humanistycznych, Teologicznych i Artystycznych przygotowuje rozprawę doktorską dot. historii mówionej w archiwach społecznych.
Działanie realizowane w ramach starań Katowic i Górnośląsko-Zagłębiowskej Metropolii o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029.
Kontakt: biuro@katowicegzm2029.eu
Skip to content