Podziel się. Narzędziownik

Projekt „Podziel się dzielnicą” to nie tylko spacery po Katowicach, Chorzowie i Radzionkowie, ale również prace nad metodą pozwalającą między innymi na zmapowanie istotnych z punktu widzenia lokalnej społeczności elementów dziedzictwa materialnego i niematerialnego.

Po działaniach trwających od 2023 roku i stałym udoskonalaniu metody, w przededniu ogłoszenia, które z polskich miast zostanie w 2029 roku Europejską Stolicą Kultury, oddajemy w Wasze ręce “Narzędziownik”, w którym dzielimy się doświadczeniami związanymi z organizacją spacerów partycypacyjnych oraz spotkań wydobywczych w dzielnicach Katowic i innych metropolitalnych miast. Przygotowaliśmy zestaw wskazówek, pomocnych w pracy nad projektami służącymi budowaniu relacji ze społecznością lokalną i w planowaniu działań, które korzystają z potencjału lokalnego dziedzictwa kulturowego.

Udostępniając “Narzędziownik” chcemy podzielić się naszym doświadczeniem wierząc, że stanie się ono inspiracją do Waszych działań.

Z opracowanych przez nas materiałów można korzystać na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe (CC BY 4.0).  Będziemy jednak wdzięczni, jeśli działania, w których wykorzystacie “Narzędziownik”, oznaczycie logo Podziel się dzielnicą. Historie lokalne.

Logo do pobrania TUTAJ.

Ponieważ cały czas chcemy rozwijać metodę, a jednocześnie poszerzać naszą wiedzę o dziedzictwie miast Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, zachęcamy Was do dzielenia się z nami swoimi spostrzeżeniami / uwagami oraz efektami działań w formie wykazów dziedzictwa.

Materiały można wysyłać do naszego biura ESK: biuro@katowicegzm2029.eu.

To jednak nie koniec działań w ramach „Podziel się dzielnicą”. Czekają na nas ostatnie spacery po Katowicach, jak również kilka dodatkowych publikacji, o których wkrótce Wam opowiemy.

—-

Zrealizowano z udziałem środków finansowych z budżetu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w ramach starań Katowic i Metropolii o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029.

#RE:PLAY

Skip to content