Spójnik! 20 świetnych projektów - zobacz raport

Tańce flamenco, wystawy, nowe publikacje, film historyczny, akcja plastyczna na miejskim podwórku, zajęcia przyrodnicze, heklowanie kolorowych puf z podopiecznymi Domu Dziecka. To tylko niektóre z projektów, jakie działające na terenie Metropolii GZM, instytucje kultury zrealizowały w ramach programu „Spójnik!”, który ogłosiliśmy latem minionego roku. 

Budżet programu wynosił 100 000 zł, a dzięki mikrograntom przyznanym w ramach naszych starań o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029, udało się zrealizować 20 projektów. Wszystkie przedsięwzięcia zaktywizowały mieszkanki i mieszkańców, zmniejszyły skutki wykluczenia społecznego oraz pozwoliły poznać szereg lokalnych historii. 

Przygotowaliśmy raport ze spójnikowych działań, z którym możecie zapoznać się TUTAJ.

Jednocześnie informujemy, że na realizację programu w roku bieżącym planujemy przeznaczyć 300 000 zł. Tym razem skierowany będzie on nie tylko do instytucji kultury z obszaru Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii ale także do działających na tym terenie organizacji pozarządowych. 

Wyłonione, w ramach 2 naborów, podmioty otrzymają minigranty wysokości 10 tysięcy złotych. Zgłoszone nam wnioski oceni Rada Konsultacyjna wspierająca nas w pisaniu aplikacji. 

Skip to content